Roland Barthes, Michel Foucault, Antonio Gramsci, Pierre Bourdieu, Ferdinand de Saussure – postmodernizam, fenomenologija, poststrukturalizam, semiotika, kulturni materijalizam, društvo spektakla… Bili učenik, student ili jednostavno želite spoznavati suvremeni svijet, YouTube kanal doktoranda na Sveučilištu u Exeteru, Toma Nicholasa posve je značajno otkriće za pomoć u bavljenju gotovo bilo čime iz područja društva i humanistike. Nabrojana imena iz prve rečenice, -izmi i ostali konstrukti, dopadali li se nama ili ne, utjecali su na sadržaje u kojima plivamo, informacije koje probavljamo i prakse koje artikuliramo.

“What the theory” je serija videozapisa u okviru YouTube kanala Toma Nicholasa u kojoj kreator daje kratke, ali sadržajne i poticajne uvode u teorije i teorijske prakse u okviru kulturnih studija i šire humanistike. Uz to, na kanalu su dostupni poticajni popisi poput “Politix: The Cultural Politics of Netflix”, “PhD vlogs”, “Essay tips”, “How Plays Work | Analysing playwrights and their plays” – posve zanimljiv i kvalitetan koncept kojeg vrijedi pogledati ili preporučiti svojim učenicima i studentima.