Autorice: Anica Bagarić, Tina Zelenković i Barbara Kuna.

Video je nastao u sklopu kolegija “Historijska antropologija” koji na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu izvodi dr. sc. Zrinka Blažević.

Otjeloviti se, prema rječničkoj definiciji, znači postati tijelom, otjeloviti se u ljudskoj spodobi.

Umjesto da takvoj temi pristupe još jednim teško razumljivim tekstom u nizu, tri studentice povijesti na zagrebačkom Filozofskom fakultetu u sklopu kolegija „Historijska antropologija“ dr. sc. Zrinke Blažević odlučile su se na kreativniji pristup.

Uz dobru dozu humorističnih primjesa, tako je nastao 8-minutni video u kojem najznačajniji intelektualci koji su se tom temom bavili iznose svoje osnovne misli.

Redom tako nastupaju Norbert Elias, Chris Schilling, Erving Goffman, Barbara Duden, Frantz Fanon i Simone de Beauvoir. Što imaju reći o tijelu, njegovoj „uporabi“ i percepciji te različitim iskustvima različitih društvenih skupina, pogledajte u prilogu: